Jak zaprosić dziewczynę na randkę?

Jak zaprosić dziewczynę na randkę?

Randkowanie bywa wyzwaniem, zwłaszcza na samym początku. Spotkałeś wyjątkową dziewczynę i chcesz zaprosić ją na pierwszą randkę? A może rozmawiasz z nią od dłuższego czasu, piszesz na portalu i zastanawiasz się, jak zaprosić dziewczynę na spotkanie? Z chęcią pomożemy! Sprawdź, jak zaprosić dziewczynę na randkę, spotkanie albo wspólną kawę. Poznaj nasze propozycje, dzięki którym przełamanie lodów stanie się prostsze.

Zaproszenie na randkę – dobierz odpowiednią formę

Forma zaproszenia na randkę może być bardzo różnorodna. Często dopasowuje się ją do wcześniejszych kontaktów z tą dziewczyną. Trzeba jednak przede wszystkim pamiętać, by sposób zaproszenia był uprzejmy, pełen szacunku dla drugiej osoby. Jak zaprosić dziewczynę na spotkanie? Możesz zrobić to:

 • osobiście, przy bezpośrednim spotkaniu na przykład w pracy, szkole czy na uczelni;
 • w trakcie rozmowy przez telefon, dzwoniąc do niej; pamiętaj jednak, że niektóre dziewczyny wolą komunikację tekstową,
 • przez komunikator – SMS, WhatsUpp, Messenger czy inną używaną platformę; dobrze jednak, aby tę formę wybrać wtedy, gdy była już wcześniej przez Was używana do kontaktu,
 • przez e-maila – choć istnieje tu ryzyko, że przypadkiem wiadomość zostanie pominięta,
 • listownie – mimo iż jest to staroświecka forma kontaktu z drugą osobą, może być uznana za oryginalną oraz uroczą.
Jak najlepiej zaprosić ją na spotkanie
Jak najlepiej zaprosić ją na spotkanie / iStock.com / YakobchukOlena

Oczywiście w sytuacji, gdy zastanawiasz się jak zaprosić dziewczynę na kawę, a właśnie z nią rozmawiasz, nie mając numeru telefonu czy kontaktu, po prostu spontanicznie zapytaj. Pierwsze niezobowiązujące spotkanie może być wstępem do kolejnych randek.

Sprawdź również czy związek na odległość ma sens

Przeczytaj, jak zaprosić dziewczynę na spotkanie, aby się zgodziła

Jeżeli szukasz sposobu na to, jak zaprosić dziewczynę na pierwszą randkę, by na pewno się zgodziła, niestety musimy Cię zmartwić – 100% pewności nie da Ci żadna metoda. Jednak możesz podjąć szereg kroków, dzięki którym szansa na udane spotkanie będzie znacznie większa. Należą do nich między innymi:

 • postaw na właściwy moment – zapraszaj dziewczynę, która jest wolna, nie ma ważnych zobowiązań, może skupić się na wspólnie spędzanym czasie,
 • bądź prawdziwy, szczery, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś – pozwoli to na budowanie zdrowej relacji od pierwszego spotkania,
 • pokaż swoje zainteresowanie jej osobą – wyraź chęć lepszego poznania, wspólnego fajnego spędzania czasu,
 • zadbaj o swój wygląd, schludny ubiór, świeży oddech,
 • zaproponuj konkretny plan na spotkanie, pozostawiając jednak ostateczną decyzję o miejscu i czasie dziewczynie,
 • zaskocz ją czymś miłym i nieoczywistym, często w wymyśleniu mogą pomóc znajomi,
 • pamiętaj o odpowiedniej kulturze, miłym tonie, otwarciu i zrozumieniu; nie naciskaj, zostaw czas na odpowiedź.
Sposoby na zaproszenie kobiety na randkę
Sposoby na zaproszenie kobiety na randkę / iStock.com / Inside Creative House

To dość uniwersalne porady, jak zaprosić dziewczynę na randkę. Powinieneś dostosować je do swojej sytuacji. Oczywiście nie możesz się zrażać, jeżeli dziewczyna odmówi. Czasami warto subtelnie dopytać, jaki jest tego powód – być może chwilowo randkowanie nie jest dla niej z jakiegoś powodu korzystne, ale za jakiś czas będziecie mogli spróbować się spotkać na nowo.

Zobacz także co to jest pożądanie

Co jeszcze warto wiedzieć o randkowaniu?

Choć pomysłów na to, jak zaprosić dziewczynę na randkę, kawę czy inne spotkanie znasz już sporo, zapewne masz jeszcze wiele pytań. Randka może wiązać się z pewnym stresem i niepewnością, dlatego możesz zniwelować go, odpowiednio się przygotowując. Oto kilka podpowiedzi, które mogą w tym pomóc.

Kto powinien wskazać miejsce i czas randki?

Możesz zaproponować jakieś miejsca, jednak najlepiej wspólnie podejmijcie decyzję, kiedy i gdzie się spotkacie. Dobrze jest oprzeć dobór restauracji czy miejsca spaceru o zainteresowania, ulubioną kuchnię czy inne łączące Was kwestie.

Jakie miejsce wybrać na pierwszą randkę?

Nie ma reguły, jakie miejsca będą najlepsze na pierwsze romantyczne spotkanie. Wiesz już, jak zaprosić dziewczynę na pierwszą randkę, więc i odpowiednia miejscówka się znajdzie. Często wybierane jest kino, kawiarnia, restauracja czy spacer w malowniczej okolicy. Warto, aby było to miejsce, w którym oboje czujecie się komfortowo.

Kto ma zapłacić za posiłek lub napoje?

Tradycyjnie koszty związane ze spotkaniem pokrywa osoba, która zaprasza, zwyczajowo – mężczyzna. Jednak coraz częściej dziewczyny chcą płacić za siebie. Nie wypada tego sugerować, ale jeżeli kobieta sama podejmuje taką decyzję – trzeba ją uszanować.

Czy na randkę trzeba przynieść prezent dla dziewczyny?

Nie musisz tego robić, jednak nawet symboliczna niespodzianka może rozluźnić atmosferę i umilić chwile spędzane razem. Często staje się też wyjściem do dalszej rozmowy.

Jakie pytania zadawać na randce?

Randki są okazją na lepsze poznawanie się, dlatego warto rozmawiać o zainteresowaniach, pasjach, planach na przyszłość. Można też poruszyć tematy związane z ulubionymi filmami, książkami, pracą.

Których tematów rozmów unikać na spotkaniu?

Na randce lepiej nie poruszać tematów kontrowersyjnych, a także tych związanych z religią czy polityką. Oczywiście trudne tematy nie są zabronione, ale warto zachować umiar – ma być to w końcu miło spędzony wspólny czas.

Leave a Reply

Required fields are marked *