Co to seksapil? Czy można się go nauczyć?

Co to seksapil? Czy można się go nauczyć?

Słowo seksapil używane jest coraz rzadziej, coraz częściej za to mamy problem z określeniem jego znaczenia. Pewne stylizacje, osoby lub zachowania uznajemy jednak za seksowne, pociągające, magnetyczne. Seksapil jest czymś więcej, niż tylko fizyczną atrakcyjnością i choć słowa przedwojennej piosenki mówiły o tym, że jest to „nasza broń kobieca”, to dotyczyć może on w równej mierze obu płci. Co to jest seksapil i jak się go nauczyć?

Co to seksapil i jakie są jego elementy?

Co sprawia, że niektóre osoby już przy pierwszym spotkaniu wydają się nam dużo bardziej atrakcyjne od innych? Dlaczego czasami czujemy niemal magnetyczne przyciąganie do kogoś, kto na pierwszy rzut oka wcale nie jest w naszym typie? Tym, co sprawia, że niektórzy ludzie są zazwyczaj postrzegani za wyjątkowo atrakcyjnych, jest ich seksapil.

Co to znaczy seksapil
Co to znaczy seksapil / shutterstock.com / Puppy 9

Zastanawiając się, co to znaczy seksapil, należy pamiętać, że jest to coś więcej niż tylko fizyczne piękno. To swoista aura, otaczająca niektóre osoby, albo energia, odczuwana przez wszystkich w ich otoczeniu. Osoby, uważane za magnetycznie atrakcyjne i seksualnie pociągające, posiadają zwykle pewne wspólne cechy. Należą do nich:

  • atrakcyjna powierzchowność fizyczna, proporcjonalna budowa ciała, zadbane włosy, paznokcie, promienna cera, przyciągające spojrzenie;
  • pewność siebie, wynikająca ze świadomości własnej atrakcyjności i wartości;
  • urok osobisty i czar, zdolność do kokietowania bez nadmiernego epatowania seksem, umiejętność kuszenia bez wulgarności;
  • zapach, tembr głosu, sposób poruszania się.

Co to jest seksapil i czy można go rozwijać?

Seksapil w przypadku niektórych osób jest niejako cechą wrodzoną. Niektórzy po prostu dostają go w prezencie od natury i w ich przypadku to magnetyczne przyciąganie otoczenia przychodzi naturalnie, niejako bez wysiłku. Czy to znaczy, że wszyscy inni skazani są na marginalizację towarzyską i życie w cieniu tych bardziej popularnych i atrakcyjnych? Nic z tych rzeczy. Świadomość siebie, swoich możliwości i wartości oraz umiejętne dbanie o powierzchowność pozwalają zdecydowanie podnieść swój seksapil.

To prawda, że spore znaczenie mają atuty fizyczne. Mężczyzn pociąga w kobietach określony typ sylwetki, albo raczej jej proporce i odpowiednia różnica  wymiarów między talią a biodrami i biustem. Co prawda nie każda pani może pochwalić się sylwetką klepsydry, ale każda może podkreślić swoje atuty, cieszyć się własną kobiecością i sprawić, że inni pokochają ja właśnie taką, jaka jest. Wystarczy spojrzeć na to, jak wyglądają osoby uznawane za obdarzone seksapilem by dostrzec, że nie ma jednego wzoru atrakcyjności. W jednych osobach bardziej pociąga nas głębokie spojrzenie, w innych charyzmatyczna pewność siebie i wewnętrzny spokój. Chcąc zwiększyć swój seksapil, koniecznie trzeba zacząć od poznania i polubienia siebie.

Sprawdź również czym są fantazje erotyczne

Co to seksapil w praktyce?

Skoro seksapil to cały zespół elementów, tworzących aurę atrakcyjności, to jak można na niego wpływać? Na co zwrócić szczególną uwagę, pragnąc zwiększyć swoją atrakcyjność i poprawić postrzeganie przez otoczenie?

Seksapil - co to
Seksapil – co to / shutterstock.com / PhotoStockPhoto

Po pierwsze, warto poznać swoje mocne strony, po to, aby je jak najlepiej zaprezentować. Jeśli atutem jest wąska talia, szerokie ramiona, promienny uśmiech – warto dodatkowo podkreślić te atrybuty. Tak samo warto pielęgnować wszelkie inne atuty – od radiowego głosu, przez wyjątkowy urok osobisty i uprzejmość, po pasje i hobby, które innym wydają się fascynujące.

Warto zwrócić uwagę na swoją garderobę i fryzurę, zadbać o cerę i paznokcie. Panie powinny pamiętać, że mężczyzn zazwyczaj pociąga tajemnica, obietnica poznania czegoś nowego, niewielka zapowiedź tego, co może ich czekać później. Dużo łatwiej budować jest więc seksapil delikatnym makijażem i niezbyt wyzywającym strojem, który eksponując największe atuty, pozostawia jeszcze nieco pola dla wyobraźni. Czerwona szminka, odpięty górny guzik koszuli,  zmysłowe perfumy z nutką paczuli, a do tego uśmiech, radość życia, aktywność. Seksapil idzie również w parze z życzliwym zainteresowaniem drugim człowiekiem, nienachalną zmysłowością, pewnością siebie, która nie wyklucza jednak podziwu dla innych.

Zobacz także czy seks po zdradzie może być taki jak wcześniej

Czy to znaczy seksapil? Czy słowo to oznacza atrakcyjność fizyczną?

Seksapil oznacza atrakcyjność fizyczną i przyciąganie seksualne, jednak obejmuje znacznie więcej elementów, niż tylko sam wygląd. Na fakt, że pewne osoby są postrzegane jako obdarzone seksapilem wpływa również ich zachowanie, pewność siebie, sposób poruszanie się, zapach czy tembr głosu.

Jaki jest związek między pewnością siebie a seksapilem?

Pewność siebie, poczucie własnej wartości, świadoma kobiecość lub męskość przekładają się na to, jak jesteśmy postrzegani. Osoba pewna siebie nie wstydzi się swojej fizyczności, korzysta z niej bez fałszywej skromności, ale też niezbyt nachalnie. Tworzy to pociągającą dla innych aurę siły, spokoju i interesującej tajemnicy.

Czy seksapil dotyczy wyłącznie kobiet?

Chociaż w słowach popularnej piosenki seksapil to „broń kobieca”, to w życiu cecha ta w równej mierze dotyczy mężczyzn, jak i kobiet. W przypadku mężczyzn seksapil to te wszystkie elementy, dzięki którym wydaje się on atrakcyjny, również seksualnie.

Co poza wyglądem wpływa na seksapil?

Wygląd jest ważny, jednak w nie mniejszym stopniu na seksapil wpływają świadomość własnej płci, pewność siebie i niewymuszona radość z wchodzenia w interakcje z innymi ludźmi. Seksapil budują więc sposób poruszania się, tembr, głosu, uśmiech, sposób bycia, a nawet zapach.

tags: seksapil

Leave a Reply

Required fields are marked *